Knauf МП-75

Машинна штукатурка гіпсова KNAUF МП 75 (30 кг) (Кнауф) – суха штукатурна суміш на основі гипсово в’яжучого з полімерним добавками.

Категорія:

Область застосування

Наноситься на всі звичайні тверді підстави  (цегляна кладка, цементна штукатурка, бетон і т.п.)

Упаковка

Машинна штукатурка МП 75 фасується в паперові мішки по 30 кг.

Підготовка поверхні

Очищення:

Основа повинна бути сухою з температурою не нижче +5 С. Поверхню очистити від бруду, пилу і відшарувань, якщо потрібно промити, бетон очистити від залишків опалубного мастила. Видалити виступи, металеві елементи захистити від корозії.

Грунтування:

Сильно вбираючі поверхні, наприклад силікатна і керамічна цегла, газобетон, грунтуються за допомогою кисті, валика або розпилювача грунтовкою КНАУФ- Грундірміттель До 455 для запобігання нерівномірного схоплювання штукатурного розчину. Щільні, не всмоктуючі воду підстави, наприклад бетон, цементні штукатурки, пінобетон, пінополістирол обробляються грунтовкою Кнауф – Бетоконтакт для поліпшення адгезії (зчеплення) штукатурки з поверхнею. Після нанесення дати грунтовці висохнути. Не допускати запилення загрунтованной поверхні.

 Установка маячкових профілів:

На поверхню підстави через 30 см нанести ліпленнями розчинну суміш КНАУФ- МП 75, в яку втиснути маячкові профілі, вирівнявши їх в одній площині. Крок профілів повинен бути на 20 см менше довжини правила.

Установка захисних кутових профілів:

Суміш розчину КНАУФ- МП 75 нанести ліпленнями на внутрішню сторону кутових профілів з кроком 30 см. Профілі встановити на кути, починаючи від центру до країв, в одній площині з маячкових профілями, притискуючи кожен від середини до країв.

Порядок штукатурних робіт

Підготовка до роботи:

Роботи по машинному оштукатурення проводяться, як правило, у складі бригади штукатурів. Підготувати штукатурну машину до роботи згідно “Інструкції з експлуатації» .Засипать суху суміш (машинну штукатурку МП 75) в приймальний бункер. Встановити витрата води відповідно до необхідної консистенції розчинової суміші.

Нанесення розчинної суміші:

Нанесення розчинної суміші Нанести суміш розчину на оштукатуриваемую поверхню з дотриманням наступних правил: Розчинний пістолет необхідно тримати перпендикулярно оброблюваної поверхні на відстані близько 30 см (до сопла); Товщину шару, що наноситься, регулювати швидкістю переміщення пістолета, чим повільніше переміщення, тим товстіший шар штукатурки і навпаки; Оштукатурювання стіни слід проводити в напрямку ЛІВОРУЧ направо і зверху вниз (починаючи з лівого верхнього кута), формуючи захватки шириною близько 70 см. При цьому пістолет слід вести так, щоб при зворотно-поступальних рухах центр штукатурного набризга знаходився на нижньому краї нанесеною розчинної суміші;

Кожну наступну захватку наносити з перекриттям попередньої в 5-10 см з лівого боку; Нанесення розчину на поверхню стелі проводити, починаючи з протилежного до вікон сторони; Після нанесення розчину на всю поверхню закрити повітряний вентиль на пістолеті розчину (подача розчину припиниться). УВАГА! Розчин в шлангах і змішувачі не повинен знаходитися в нерухомому стані більше 15 хвилин;

Виконати розрівнювання нанесеного розчину, використовуючи h-правило. Якщо роботи ведуться без установки маяків, перевірити відхилення поверхні по горизонталі і вертикалі за допомогою рівня, шнурки або шаблону. При необхідності нанести додатковий шар розчину там, де його недостатньо. УВАГА! Нанесення додаткового шару можливо, якщо з моменту початку нанесення попереднього пройшло не більше 30 хв, в іншому випадку, другий шар наносити після затвердіння першого.

Вирівнювання поверхні

Як тільки штукатурна суміш почне схоплюватися (приблизно через 90-120 хв. Після замішування), поверхня вирівняти металевої трапецієподібної рейкою або широким металевим шпателем, зрізаючи надлишки і заповнюючи поглиблення. Нерівність в кутах і на схилах зрізати штукатурним рубанком Кантенхобель. Після висихання на таку поверхню можна приклеїти за допомогою клею КНАУФ – Флізенклебер (До 512) керамічну плитку, попередньо обробивши поверхню ґрунтовкою глибокого проникнення КНАУФ -Тіфенгрунд (До 451), а в місцях прямого попадання на плитку води нанести гідроізоляцію КНАУФ – Флехендихт (До 435 ).

Мінімальна товщина штукатурного шару для приклеювання керамічної плитки – 10 мм. Затирка поверхні Якщо поверхня готується під фарбування або обклеювання шпалерами, то після невеликої витримки (близько 15 хвилин) поверхню штукатурки необхідно змочити водою і затерти колоподібними рухами жорсткої губчастої або повстяної теркою, щоб вирівняти можливі нерівності і сліди від трапецієвидної рейки або широкого шпателя.

Загладжування поверхні

Зробивши невелику витримку, до появи матової поверхні, штукатурку загладити широким шпателем або нержавіючої металевою теркою (гладилкою) широкими рухами. На таку поверхню можна приклеювати шпалери. Щоб домогтися глянцевої поверхні, необхідно протягом доби, але не раніше, ніж через 5 годин після замішування сухої суміші, штукатурку знову рясно зволожити і повторно загладити теркою. Після такої обробки шпаклювати поверхню штукатурки не потрібно, вона придатна для високоякісного фарбування. Після загладжування поверхні стель штукатурний шар прорізати пилою Штукзеге на всю глибину по всьому периметру приміщення, щоб запобігти утворенню тріщин.

Рекомендації

Для швидкого висихання машинної штукатурки необхідно забезпечити хорошу вентиляцію приміщення. Перед нанесенням декоративного покриття штукатурку необхідно обробити грунтовкою Кнауф -Тіфенгрунд. Обладнання та інструменти відразу після роботи вимити водою. Забруднені ємності та інструменти скорочують час використання штукатурного розчину. Розчинозмішувальний насос промити водою згідно “Інструкції з експлуатації».