SC 11 – Клей для плитки (стандартний)

Категорія:

Галузь застосування

Клейова суміш «SС 11» призначена для облицювання усередині і зовні будівель цегляних, бетонних і оштукатурених поверхонь на цементній або цементно-вапняній основі керамічними плитками та іншими лицювальними матеріалами з водопоглинанням не менш 1% і розміром не більш 400х400 мм. Також клейову суміш «SС 11» можна використовувати всередині житлових приміщень для облицювання керамогранітними плитками розміром не більше 400х400 мм недеформованих горизонтальних основ, що піддаються слабо інтенсивним механічним впливам.

Технічні характеристики

Склад

Клей «SOLIS «SС 11» виготовлений на основі цементу з мінеральними заповнювачами і полімерними домішками.

Властивості

Клейова суміш «SOLIS «SС 11» має високу адгезію, стійка до сповзання з вертикальних поверхонь, водостійка,морозостійка, зручна у застосуванні.

Підготовка поверхні

Підготовка основи здійснюється згідно ДСТУ – НБА.3.1-23:2013 та ДБН В.2.6-22-2001. Основа повинна бути міцною і рівною, очищеною від пилу, бруду, вапна, жирів, масляних і емульсійних фарб. Неміцні ділянки основи необхідно видалити. Нерівності поверхні до 10 мм вирівняти клейовою сумішшю «SOLIS «SС 11», великі нерівності стін вирівняти штукатуркою «SOLIS «SM 100», підлог цементною стяжкою «SOLIS «SFL 20». Поверхні, що сильно вбирають рідину, повинні бути оброблені грунтуючою емульсією «SOLIS «SG 10» і витримані не менш 4 годин. Роботи по підготовці основи необхідно завершити, не менш ніж за 24 години до початку лицювальних робіт.

Приготування розчину

Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції: 0,2-0,24 л на 1 кг суміші (5,0-6,0 л на мішок 25 кг). Ретельно перемішати мішалкою або низькообертовим дрилем з насадкою до однорідної консистенції без грудок і згустків. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати. Розчин зберігає свої ключі властивості протягом 3 годин.

Витрата

У середньому витрачається від 1,9 кг клею на 1 м²., залежно від товщини нанесеного шару і стану поверхні.

Порядок робіт

Клейову суміш наносять тонким шаром на підготовлену основу за допомогою металевого шпателя або терки і розгладжують зубчастим шпателем. За один прийом наносять таку кількість розчину , яку можна використати протягом 15 хвилин. Плитку попередньо не замочувати. Після нанесення клею, плитку потрібно прикласти і притиснути до основи. Розташування плитки можна корегувати протягом 15 хвилин після її приклеювання. Максимальна товщина щойно нанесеної клейової суміші під плиткою не повинна перевищувати 10 мм. Мінімальна товщина шару повинна бути не менш 2 мм. Для зручності ширину шва між плитками виставляють за допомогою дистанційних хрестиків. При виконанні облицювальних робіт з використанням керамогранітних плиток, розчинову суміш необхідно наносити також рівномірно і на плитку шаром до 1 мм, повністю покриваючи клеєм її основу. Залишки клею необхідно ретельно видалити до його затвердіння вологою губкою. Затирання швів необхідно починати не раніш, ніж через 24 години після укладання плитки.

Рекомендації

При роботі у вітряну погоду час укладання плитки скорочується. При виконанні робіт зовні будівель, розчинову суміш необхідно наносити також рівномірно і на плитку шаром до 1 мм, повністю покриваючи клеєм її основу. Роботи необхідно виконувати при температурі повітря від +5 до +30°С. Найбільш ефективний результат досягається при температурі +20°С й відносній вологості 60%. В інших умовах робочі параметри суміші можуть змінитися. У випадку використання клейової суміші в нестандартних умовах чи для інших цілей, необхідно проконсультуватися з виробником. Виробник не несе відповідальність за неправильне використання матеріалу, а також його застосування в інших цілях і умовах, не передбачених технічним описом.

Примітка

Клейова суміш «SOLIS «SС 11» містить цемент, що викликає лужну реакцію в момент гідратації, тому при роботі необхідно берегти очі й шкіру. У випадку попадання суміші в очі слід негайно їх промити проточною водою і звернутися до лікаря.

Пакування

Паперові мішки з внутрішнім поліетиленовим шаром по 25 кг.

Зберігання

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дня виготовлення, зазначеного на упаковці. Пошкоджені мішки використовувати в першу чергу.