SC 15 – Клей для камінів та печей

Категорія:

Галузь застосування

Суміш клейова «SOLIS «SС 15» призначена для облицювання камінів та печей, а також вертикальних поверхонь усіма видами плиток з природнього, штучного і литого каменю (крім мармуру), а також бетонних, керамічних облицювальних плиток розмірами не більше ніж 400х400 мм з водопоглинанням не менш 1%. Може застосовуватися для облицювання підлог з водяним підігрівом.

Технічні характеристики

Склад

Клейова суміш «SOLIS «SС 15» виготовлена на основі цементу зі спеціальними мінеральними заповнювачами і полімерними домішками.

Властивості

Клейова суміш «SOLIS «SС 15» стійка до температурного впливу, морозостійка, водостійка, зручна у застосуванні.

Підготовка поверхні

При підготовці основи необхідно дотримуватись вимог ДСТУ-НБА.3.1-23:2013 та ДБН В.2.6-22-2001. Основа повинна бути міцною і рівною, очищеною від пилу, бруду, вапна, олій, жирів та інших речовин, що зменшують адгезію розчину до основи. Поверхні, що сильно вбирають рідину, повинні бути оброблені ґрунтуючою емульсією «SOLIS «SG 10» і витримані не менш 4 годин. Роботи по підготовці основи необхідно завершити, не менш ніж за 24 години до початку лицювальних робіт.

Приготування розчину

Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції: 0,24-0,26л на 1кг суміші (4,8-5,2л на мішок 20кг), (1,2-1,3л на мішок 5кг). Ретельно перемішати мішалкою або низькообертовим дрилем з насадкою до однорідної консистенції без грудок і згустків. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати. Розчин зберігає свої клеючі властивості протягом 1 години.

Порядок робіт

Клейову суміш наносять тонким шаром на підготовлену основу за допомогою металевого шпателя або терки і розгладжують зубчастим шпателем. За один прийом наносять таку кількість розчину, яку можна використати протягом 20 хвилин. Плитку попередньо не замочувати. Після нанесення клею плитку потрібно прикласти і притиснути до основи. Розташування плитки можна корегувати протягом, приблизно, 10 хвилин після її приклеювання. Максимальна товщина щойно нанесеної розчинової суміші під плиткою не повинна перевищувати 10мм. Мінімальна товщина шару повинна бути не менш 2мм. Для зручності ширину шва між плитками виставляють за допомогою дистанційних хрестиків. Залишки розчинової суміші необхідно ретельно видалити до її затвердіння вологою губкою. Затирання швів необхідно починати не раніше, ніж через 48 годин після укладання плитки. Поверхня придатна до сприймання дії високої температури через 2 доби після затирання швів. При виконанні робіт необхідно також дотримуватись вимог діючої нормативної документації.

Рекомендації

При протягах, високій температурі та облицюванні основи що сильно вбирає вологу, час укладання плитки скорочується. При роботі з плиткою, що має дефекти (невелика опуклість або увігнутість), розчинову суміш необхідно наносити також рівномірно і на плитку шаром до 1мм, повністю покриваючи клеєм її основу. Роботи необхідно виконувати при температурі повітря від +5° до +30°С. Найбільш ефективний результат досягається при температурі +20°С й відносній вологості 60%. В інших умовах робочі параметри суміші можуть змінитися. У випадку використання клейової суміші в нестандартних умовах чи для інших цілей, необхідно самостійно провести випробування або проконсультуватися з виробником. Виробник не несе відповідальності за неправильне використання матеріалу, а також його застосування в інших цілях і умовах, непередбачених технічним описом.

Примітка

Клейова суміш «SOLIS «SС 15» містить цемент, що викликає лужну реакцію в момент гідратації, тому при роботі необхідно берегти очі і шкіру. У випадку попадання розчинової суміші в очі слід негайно їх промити проточною водою і звернутися до лікаря.

Пакування

Паперові мішки з внутрішнім поліетиленовим шаром — 20кг.

Зберігання

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання не менше 12 місяців з дня виготовлення, зазначеного на упаковці. Пошкоджені мішки використати в першу чергу.

Витрата

У середньому витрачається від 2,2кг клею на 1м2 , залежно від товщини нанесеного шару і стану поверхні.