SC 20 – Клей для керамогранітних плит

Категорія:

Галузь застосування

Стяжка цементна армована «SOLIS «SFL 20» призначена для укладання та ремонту підлог усередині та зовні будинків, для виготовлення підлог під ухилом, ремонту сходів та інших бетонних елементів, для підготовки основ під самовирівнюючі суміші або під різні покриття, такі як: ламінат, паркет, керамічна плитка та інші. Улаштування стяжки може виконуватись за різними конструктивними схемами: зв’язана з основою, на розділовому (min 30мм) або теплоізоляційному (min 35мм) шарі та в підлогах що обігріваються. Стяжку застосовують на міцних основах. Рекомендована товщина шару від 10 до 60мм.

Технічні характеристики

Склад

Клейова суміш «SOLIS «SС 20» виготовлена на основі цементу з мінеральними заповнювачами і полімерними домішками.

Властивості

Клейова суміш «SOLIS «SС 20» має високу адгезію, високу фіксуючу здатність, водостійка, морозостійка, ефективна для плит великих розмірів, високопластична, зручна у застосуванні.

Підготовка поверхні

При підготовці основи необхідно дотримуватись вимог ДСТУ-НБА.3.1-23:2013, СНиП 2.03.13-88 та ДБН В.2.6-22-2001. Основа повинна бути міцною і рівною очищеною від пилу, бруду, вапна, олій, жирів та інших речовин, що зменшують адгезію розчину до основи. Неміцні шари потрібно видалити. Вибоїни, відколи, тріщини, нерівності до 30мм — необхідно закрити штукатурною сумішшю «SOLIS «SM 100». Невеликі нерівності можна вирівняти клейовою сумішшю «SOLIS
«SС 20». Поверхні, що сильно вбирають рідину, повинні бути оброблені ґрунтуючою емульсією «SOLIS «SG 10» і витримані не менш 4 годин. Роботи по підготовці основи необхідно завершити, не менш ніж за 24 години до початку лицювальних робіт.

Приготування розчину

Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції: 0,21-0,24л на 1кг суміші (5,25-6,0 л на мішок 25кг). Ретельно перемішати мішалкою або низькообертовим дрилем з насадкою до однорідної консистенції без грудок і згустків. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати. Розчин зберігає свої клеючі властивості протягом 3 годин.

Порядок робіт

Клейову суміш наносять тонким шаром на підготовлену основу за допомогою металевого шпателя або терки і розгладжують зубчастим шпателем. За один прийом наносять таку кількість розчину, яку можна використати протягом 20-25 хвилин. Плитку попередньо не замочувати. Після нанесення клею плитку потрібно прикласти і притиснути до основи. Розташування плитки можна корегувати протягом, приблизно, 20 хвилин після її приклеювання. Максимальна товщина щойно нанесеної розчинової суміші під плиткою не повинна перевищувати 10мм. Для зручності ширину шва між плитками виставляють за допомогою дистанційних хрестиків. Залишки розчинової суміші необхідно ретельно видалити до її затвердіння вологою губкою. Затирання швів необхідно починати не раніше, ніж через 24 години після укладання плитки. При виконанні робіт необхідно також дотримуватись вимог діючої нормативної документації.

Рекомендації

При роботі у вітряну погоду час укладання плитки скорочується. При виконанні облицювальних робіт зовні будівель, розчинову суміш необхідно наносити також рівномірно і на плитку шаром до 1мм, повністю покриваючи клеєм її основу. Роботи необхідно виконувати при температурі повітря від +5° до +30°С. Найбільш ефективний результат досягається при температурі +20°С й відносній вологості 60%. В інших умовах робочі параметри суміші можуть змінитися. У випадку використання клейової суміші в нестандартних умовах чи для інших цілей, необхідно самостійно провести випробування або проконсультуватися з виробником. Виробник не несе відповідальності за неправильне використання матеріалу, а також його застосування в інших цілях і умовах, непередбачених технічним описом.

Примітка

Клейова суміш «SOLIS «SС 20» містить цемент, що викликає лужну реакцію в момент гідратації, тому при роботі необхідно берегти очі і шкіру. У випадку попадання розчинової суміші в очі слід негайно їх промити проточною водою і звернутися до лікаря.

Пакування

Паперові мішки з внутрішнім поліетиленовим шаром — 25кг

Зберігання

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання не менше 12 місяців з дня виготовлення, зазначеного на упаковці. Пошкоджені мішки використати в першу чергу.