SF 101 – Клей для пінополістиролу та мінеральної вати

Клей для кріплення пінополістирольних та мінераловатних плит

Галузь застосування

Клейова суміш «SF 101» призначена для кріплення пінополістирольних та жорстких мінеральних плит під час утеплення фасадів будинків і споруд різного призначення. Клейова суміш ефективна на поверхні з цегли, бетону, пінобетону, цементно-вапняної, цементо-піщаної та інших мінеральних основ як в середині, так і зовні.

Технічні характеристики

Склад

Клей «SOLIS «SF 101» виготовлений з високоякісного портландцементу, кварцових заповнювачів, а також модифікуючих домішок, що сприяють поліпшенню фізико-механічних властивостей розчину й адгезії.

Властивості

Клей «SOLIS «SF 101» має високу фіксуючу здатність, високу адгезію до мінеральних і органічних матеріалів, паропроникний, водостійкий, морозостійкий, зручний у застосуванні.

Підготовка поверхні

Підготовка основи здійснюється згідно ДСТУ – НБА.3.1-23:2013, ДБН В.2.6-33:2008 і ДБН В.2.6-22-2001. Основа повинна бути міцною і рівною, очищеною від пилу,бруду, вапна, жирів, масляних і емульсійних фарб. Неміцні ділянки основи необхідно видалити. Нерівності основи необхідно вирівняти штукатуркою «SOLIS «SM100». Поверхні, що сильно вбирають рідину, повинні бути оброблені грунтуючою емульсією «SOLIS «SG 10» і витримані не менш 4 годин.

Приготування розчину

Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції: 0,20-0,22 л на 1кг суміші (5,0-5,5 л на мішок 25 кг). Ретельно перемішати мішалкою або низькообертовим дрилем з насадкою до однорідної консистенції без грудок і згустків. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати. Розчин зберігає свої клеючі властивості протягом 2 годин.

Витрата

Середня витрата суміші на 1 мм суцільного шару – 1,4кг/м²

Порядок робіт

Залежно від величини нерівностей поверхонь конструкцій зовнішніх стін, приймається спосіб кріплення пінополістирольних плит до основи відповідно ДСТУ Б
В.2.6-36:2008:
– Суцільно по всій поверхні плити теплоізоляційного матеріалу на відстані від 10 до 15 мм від крайок. Клей наносять зубчастим шпателем з розміром зуба 10×10 мм(нерівності до 3 мм). Поверхня на яку наноситься клейовий розчин перед нанесенням основного шару ґрунтується цією ж розчиновою сумішшю;
– Окремими маяками (мазками через 150-200 мм). Діаметр маяка 100 мм. На плиту 0,5×1,0 м – 6-8 маяків (нерівності до 10 мм);
– Смугами (по периметру на відстані від 10 до 15 мм від крайок та посередині кожної плити утеплювача). Смуги по периметру повинні мати розриви для запобігання утворенню повітряних пробок (нерівності до 5 мм).
Для мінераловатних плит застосовується тільки суцільний спосіб кріплення до основи.Після нанесення клейової суміші плиту необхідно відразу встановити в проектне положення і притиснути, при цьому клейовим розчином повинно бути покрито 60% контактної поверхні. Теплоізоляційні плити приклеюють щільно, із зсувом вертикальних швів, без утворення хрестоподібних стиків. Ширина стиків не повинна
перевищувати 2 мм. Залишки клейової суміші необхідно видалити до її затвердіння.Можливі нерівності теплоізоляційного шару з пінополістирольних плит, які виникли в процесі кріплення, через дві доби після приклеювання шліфують. Не менш ніж через 3 доби виконують механічне кріплення плит утеплювача до основи. Улаштування захисного шару в системі теплоізоляції виконують за допомогою сумішей «SOLIS «SF 111» або «SOLIS «SF 202».При виконанні робіт необхідно також дотримуватись вимог діючої нормативної документації.

Рекомендації

Роботи необхідно виконувати при температурі повітря від +5 до +30°С. Найбільш ефективний результат досягається при температурі +20°С й відносній вологості 60%. В інших умовах робочі параметри суміші можуть змінитися. У випадку використання клейової суміші в нестандартних умовах чи для інших цілей, необхідно проконсультуватися з виробником. Виробник не несе відповідальність за неправильне використання матеріалу, а також його застосування в інших цілях і умовах, не передбачених технічним описом.

Примітка

Клейова суміш «SOLIS «SF 101» містить цемент, що викликає лужну реакцію в момент гідратації, тому при роботі необхідно берегти очі й шкіру. У випадку попадання суміші в очі слід негайно їх промити проточною водою і звернутися до лікаря.

Пакування

Паперові мішки з внутрішнім поліетиленовим шаром по 25 кг.

Зберігання

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дня виготовлення, зазначеного на упаковці. Пошкоджені мішки використовувати в першу чергу.