SF 125 – Штукатурка “Короїд” на сірому цементі, 2,5мм

Галузь застосування

Штукатурна суміш «SOLIS «SF 125» декоративна «короїдна» сіра з розміром зерна 2,5 мм застосовується для виконання декоративного, тонкошарового оштукатурювання як внутрішніх, так і зовнішніх стін будівель. Наноситься на будь-які мінеральні основи (цементні, цементно-вапняні, гіпсові і т.д.)

Технічні характеристики

Склад

Штукатурна суміш «SOLIS «SF 125» виготовлена на основі цементу, мінеральних заповнювачів та полімерних домішок.

Властивості

Штукатурна суміш «SOLIS «SF 125» сірого кольору призначена для подальшого фарбування, дозволяє одержувати «короїдні» фактури, атмосферостійка, паропроникна, стійка до ударних навантажень, зручна у застосуванні.

Підготовка поверхні

При підготовці основи необхідно дотримуватись вимог ДСТУ-НБА.3.1-23:2013 та ДБН В.2.6-22-2001. Основа повинна бути міцною, сухою й очищеною від пилу, бруду, жирів, олій та інших речовин, що зменшують адгезію розчину до основи. Неміцні шари потрібно видалити. Перед нанесенням декоративної штукатурки поверхню необхідно вирівняти штукатурною сумішшю «SOLIS «SM 100». Поверхні, що сильно вбирають рідину, повинні бути оброблені ґрунтуючою емульсією «SOLIS «SG 10» і витримані не менш 4 годин. Для зручності при нанесенні та формуванні фактури за 8-10 годин до улаштування декоративної штукатурки основу обробити ґрунт-фарбою «SOLIS «SG 20».

Приготування розчину

Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції: 0,16-0,19 л на 1кг суміші (4,0-4,75 л на мішок 25кг), залежно від розміру заповнювача. Перемішати дрилем з насадкою або вручну до однорідного стану без грудок і згустків, витримати 5 хвилин і перемішати ще раз. Необхідну для зручності в роботі консистенцію розчину підбирають, змінюючи кількість води в рекомендованих пропорціях. Отриманий розчин необхідно використати протягом 2-х годин. Для приготування використовувати чисті ємності та інструмент.

Витрата

Середня витрата суміші — 2,7 кг/м2.

Порядок робіт

Штукатурку наносять на основу металевим шпателем або теркою товщиною, що відповідає розміру зерна. Після нанесення штукатурки в момент коли розчин перестане прилипати до інструменту (5-10хв), необхідно за допомогою пластикової терки почати формування фактури. Залежно від часу, інтенсивності і напрямку руху пластикової терки можна одержати горизонтальні, вертикальні, кругові і перехресні борозни. При виконанні робіт з формування фактури інструмент необхідно тримати паралельно поверхні. Роботи на одній поверхні слід виконувати безперервно, дотримуючись правила “мокре на мокре”, не допускаючи висихання затертих шарів до нанесення наступних шарів. У випадку перерви у роботі приклеїти малярну стрічку уздовж лінії, де планується завершення роботи, нанести штукатурку із заходом на малярну стрічку і придати їй бажану фактуру. Після чого малярну стрічку одразу видалити разом із залишками свіжої штукатурки. Свіжонанесену суміш необхідно оберігати від дощу, перегріву і потрапляння прямих сонячних променів. Після 3 діб поверхня готова під фарбування фарбами на водній основі, 7 діб фарбами на основі органічних розчинників. Після закінчення робіт інструмент потрібно вимити. При виконанні робіт необхідно також дотримуватись вимог діючої нормативної документації.

Рекомендації

При роботі не можна застосовувати інструменти і ємності, що іржавіють. Роботи необхідно виконувати при температурі повітря від +5° до +30°С. Найбільш ефективний результат досягається при температурі +20°С й відносній вологості 60%. В інших умовах робочі параметри суміші можуть змінитися. У випадку використання штукатурки в нестандартних умовах чи для інших цілей, необхідно самостійно провести випробування або проконсультуватися з виробником. Виробник не несе відповідальності за неправильне використання матеріалу, а також його застосування в інших цілях і умовах, непередбачених технічним описом.

Примітка

Штукатурна суміш «SOLIS «SF 125» містить цемент, що викликає лужну реакцію в момент гідратації, тому при роботі необхідно оберігати очі і шкіру. У випадку попадання розчинової суміші в очі слід негайно їх промити проточною водою і звернутися до лікаря.

Пакування

Паперові мішки з внутрішнім поліетиленовим шаром по 25кг.

Зберігання

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дня виготовлення, зазначеного на упаковці. Пошкоджені мішки використати в першу чергу.