SF 202 – Клей для приклеювання та армування

Галузь застосування

Клейова суміш «SF 202» призначена для кріплення фасадних пінополістирольних та мінераловатних плит, а також влаштування по ним захисного шару, армованого лугостійкою склосіткою при утепленні фасадів будівель і споруд різного призначення. Рекомендована для приклеювання плит з екструдованого полістиролу з шорсткою поверхнею або з термічно нанесеним рельєфним малюнком. Гідрозахисний шар може служити основою для оздоблення фінішними декоративними штукатурками, шпаклівками та фасадними фарбами.

Технічні характеристики

Склад

Клей «SOLIS «SF 202» виготовлений з високоякісного портландцементу, кварцових заповнювачів, а також модифікуючих домішок, що сприяють поліпшенню фізико-механічних властивостей розчину й адгезії.

Властивості

Клейова суміш «SOLIS «SF 202» армована мікроволокнами, має високу фіксуючу здатність, високу адгезію до мінеральних і органічних матеріалів, водовідштовхувальна, паропроникна, водостійка, морозостійка, зручна у застосуванні.

Підготовка поверхні

Підготовка основи здійснюється згідно ДСТУ – НБА.3.1-23:2013, ДБН В.2.6-33:2008 і ДБН В.2.6-22-2001. Основа повинна бути міцною і рівною, очищеною від пилу, бруду, вапна, жирів, масляних і емульсійних фарб. Неміцні ділянки основи необхідно видалити. Нерівності основи необхідно вирівняти штукатуркою «SOLIS «SM 100». Поверхні, що сильно вбирають рідину, повинні бути оброблені грунтуючою емульсією «SOLIS «SG 10» і витримані не менш 4 годин.

Приготування розчину

Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції: 0,18-0,20 л на 1 кг суміші (4,5-5,0 л на мішок 25 кг). Ретельно перемішати мішалкою або низькообертовим дрилем з насадкою до однорідної консистенції без грудок і згустків. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати. Розчин зберігає свої клеючі властивості протягом 2 годин.

Витрата

Середня витрата суміші на 1 мм суцільного шару – 1,45 кг/м²

Порядок робіт

Залежно від величини нерівностей поверхонь конструкцій зовнішніх стін, приймається спосіб кріплення пінополістирольних плит до основи відповідно ДСТУ Б В.2.6-36:2008:
– Суцільно по всій поверхні плити теплоізоляційного матеріалу на відстані від 10 до 15 мм від крайок. Клей наносять зубчастим шпателем з розміром зуба 10×10 мм(нерівності до 3 мм). Поверхня на яку наноситься клейовий розчин перед нанесенням основного шару ґрунтується цією ж розчиновою сумішшю;
– Окремими маяками (мазками через 150-200 мм). Діаметр маяка 100 мм. На плиту 0,5×1,0 м – 6-8 маяків (нерівності до 10 мм);
– Смугами (по периметру на відстані від 10 до 15 мм від крайок та посередині кожної плити утеплювача). Смуги по периметру повинні мати розриви для запобігання утворенню повітряних пробок (нерівності до 5 мм).
Для мінераловатних плит застосовується тільки суцільний спосіб кріплення до основи.
При застосуванні екструдованої пінополістирольної плити в якості утеплювача, перед приклеюванням до основи необхідно провести механічну обробку абразивним матеріалом її глянцевої поверхні з обох сторін.
Після нанесення клейової суміші плиту необхідно відразу встановити в проектне положення і притиснути, при цьому клейовим розчином повинно бути покрито 60% контактної поверхні.
Теплоізоляційні плити приклеюють щільно, із зсувом вертикальних швів, без утворення хрестоподібних стиків. Ширина стиків не повинна перевищувати 2 мм. Залишки клейової суміші необхідно видалити до її затвердіння.
Можливі нерівності теплоізоляційного шару з пінополістирольних плит, які виникли в процесі кріплення, через дві доби після приклеювання шліфують. Не менш ніж через 3 доби виконують механічне кріплення плит утеплювача до основи.
У нормальних умовах улаштування захисного армованого шару починають після затвердіння клейового розчину фіксуючого положення теплоізоляційних плит та після закріплення їх дюбелями, але не менш ніж через 3 доби.

Влаштування гідрозахисного шару

Для влаштування гідрозахисного шару на поверхні плит зубчатим шпателем з висотою зуба 10×10 мм наносять суміш «SOLIS «SF 202», утоплюють в нього штукатурну арміровочну склосітку, а потім гладко зашпакльовують так, щоб сітка опинилася всередині шару суміші на 1/3. Сітка укладається з напуском на краї в 10 сантиметрів. Середня товщина армуючого
шару – 3 мм, максимальна -5 мм. Нанесення декоративного захисного покриття виконують через 3 доби після улаштування армуючого захисного шару.

Рекомендації

Роботи необхідно виконувати при температурі повітря від +5 до +30°С. Найбільш ефективний результат досягається при температурі +20°С й відносній вологості 60%. В інших умовах робочі параметри суміші можуть змінитися. У випадку використання клейової суміші в нестандартних умовах чи для інших цілей, необхідно проконсультуватися з виробником. Виробник
не несе відповідальність за неправильне використання матеріалу, а також його застосування в інших цілях і умовах, не передбачених технічним описом.

Примітка

Клейова суміш «SOLIS «SF 202» містить цемент, що викликає лужну реакцію в момент гідратації, тому при роботі необхідно берегти очі й шкіру. У випадку попадання суміші в очі слід негайно їх промити проточною водою і звернутися до лікаря.

Пакування

Паперові мішки з внутрішнім поліетиленовим шаром по 25 кг.

Зберігання

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання 12 місяців з дня виготовлення, зазначеного на упаковці. Пошкоджені мішки використовувати в першу чергу.