SFL 315 – Суміш для підлоги, самовирівнююча, 3-15 мм

Галузь застосування

Стяжка цементна армована «SOLIS «SFL 20» призначена для укладання та ремонту підлог усередині та зовні будинків, для виготовлення підлог під ухилом, ремонту сходів та інших бетонних елементів, для підготовки основ під самовирівнюючі суміші або під різні покриття, такі як: ламінат, паркет, керамічна плитка та інші. Улаштування стяжки може виконуватись за різними конструктивними схемами: зв’язана з основою, на розділовому (min 30мм) або теплоізоляційному (min 35мм) шарі та в підлогах що обігріваються. Стяжку застосовують на міцних основах. Рекомендована товщина шару від 10 до 60мм.

Технічні характеристики

Склад

Суміш для підлоги «SOLIS «SFL 315» виготовлена на основі суміші мінеральних в’яжучих, заповнювачів і функціональних домішок, що сприяють поліпшенню фізико-механічних характеристик розчину.

Властивості

Суміш для підлоги «SOLIS «SFL 315» самовирівнюється, швидко твердіє, має високу механічну міцність (М200), має можливість машинного виливання, стійка до усадки, зручна у застосуванні.

Підготовка поверхні

При підготовці основи необхідно дотримуватись вимог ДСТУ-НБА.3.1-23:2013, СНиП 2.03.13-88 та ДБН В.2.6-22-2001. Основа повинна бути сухою і міцною, очищеною від пилу, бруду, вапна, олій, жирів, воску, фарби. Неміцні шари потрібно видалити. Наявні тріщини необхідно розширити і поглибити механічним засобом на глибину 1 /2 товщини верхнього шару і ширину до 5мм, поґрунтувати і закрити сумішшю «SOLIS «SFL 315». Основа повинна бути очищена від пилу за допомогою побутового або промислового пилососа для створення чистого контактного шару. Поверхні, що сильно вбирають рідину, повинні бути оброблені ґрунтуючою емульсією «SOLIS «SG 10» і витримані не менш 4 годин. Емульсія зміцнює основу і збільшує адгезію з нею.
Необхідно обов’язково відокремити монолітну підлогу від стін та колон тонким еластичним прошарком (наприклад, тонкими смужками пінополістиролу)

Приготування розчину

Суху суміш засипати в ємність з чистою водою кімнатної температури в пропорції: 0,18л на 1кг суміші (4,5л на мішок 25кг). Перемішати дрилем з насадкою (ручне виливання) або нагнітальним змішувачем (машинне виливання) до однорідного стану. Після чого розчин витримати 5 хвилин і знову ретельно перемішати. При кожному новому замісі суміші необхідно контролювати час перемішування (приблизно 6 хвилин) і консистенцію розчину. Для приготування використовувати чисті ємності й інструмент. Використання розчину можливо протягом 25 хвилин з моменту виготовлення.

Витрата

Середня витрата суміші на 1мм товщини шару — 1,75кг/м2.

Порядок робіт

Перед виконанням робіт необхідно визначити майбутню товщину шару. Позначену технологічну площу заливають сумішшю, починаючи з найдальшого кута.
Розлиту суміш відразу ж деаерують (видаляють повітря) за допомогою голчастого валика (розмір голок валика залежить від товщини шару, що виливається).
Приміщення повинне заливатися сумішшю за один прийом. Якщо площа приміщення велика, її необхідно розбити на окремі ділянки, і заливати через одну.
Проміжки заливаються після висихання попередніх смуг. Для зручності подачі розчину і швидкості виконання робіт можна використовувати поршневий або шнековий насос. Створення розширювальних швів необхідно на площах більш 20м2 або на тих, що мають довжину діагоналі, більш 10м. Якщо основа, на яку буде виливатися розчин, має деформаційні шви, то їх необхідно продублювати також у прошарку. Час висихання монолітної підлоги залежить від товщини шару температури і вологості у приміщенні. Через 8 годин після нанесення розчину можна здійснювати технологічні пересування по поверхні. Роботи з укладання керамічних покриттів за допомогою клею на цементній основі можна починати не раніше ніж через 72 години. Рекомендовано перед укладанням
покриттів ретельно висушити поверхню монолітної підлоги і проґрунтувати емульсією «SOLIS «SG 10» за 5 годин до нанесення покриття.
Після закінчення робіт інструмент необхідно негайно вимити. При перервах у роботі більш 25 хвилин інструменти і машину необхідно очистити від розчину і промити водою. Отверділий розчин видаляється тільки механічним шляхом.
При виконанні робіт необхідно також дотримуватись вимог діючої нормативної документації

Рекомендації

Під час твердіння монолітної підлоги в перші два дні її необхідно захищати від прямих сонячних променів і протягів, а також забезпечити відповідну вентиляцію.
У процесі експлуатації основа не повинна бути під впливом вологи.
Роботи необхідно виконувати при температурі повітря від +5° до +30°С. Найбільш ефективний результат досягається при температурі +20°С й відносній вологості 60%. В інших умовах робочі параметри суміші можуть змінитися. У випадку використання суміші в нестандартних умовах чи для інших цілей,
необхідно самостійно провести випробування або проконсультуватися з виробником. Виробник не несе відповідальності за неправильне використання матеріалу, а також його застосування в інших цілях і умовах, непередбачених технічним описом.

Примітка

Надлишкова кількість води спричиняє розшарування розчину, збільшення термінів тужавіння суміші, знижує марочну міцність покриття.
Суміш для підлоги «SOLIS «SFL 315» містить цемент, що викликає лужну реакцію в момент гідратації, тому при роботі необхідно оберігати очі і шкіру. У випадку попадання розчинової суміші в очі слід негайно їх промити проточною водою і звернутися до лікаря.

Пакування

Паперові мішки з внутрішнім поліетиленовим шаром по 25кг.

Зберігання

Суміш необхідно зберігати у фірмовому герметичному упакуванні в сухому приміщенні, на піддонах. Термін зберігання не менше 12 місяців з дня виготовлення, зазначеного на упаковці. Пошкоджені мішки використати в першу чергу